Názory odborníkov

MUDr. Barbora Kmečová

Pediater, Stará Ľubovňa

Z mojich skúseností môžem povedať, že s infekciami močových ciest k nám do ambulancie chodia pacienti už vo veku prvých mesiacov od narodenia. Prevažne ide o dievčatá, najčastejšie však v pubertálnom veku s prvými sexuálnymi skúsenosťami. Zápaly sa tiež vyskytujú aj u dievčat s vrodenými poruchami močových ciest s tzv. cievkovaním, čiže katetrizáciou. Jednou z mnohých príčin infekcií zvyknú bývať aj rôzne helmintózy. Infekcie močových ciest určite nie sú tabu, najčastejšie sa s nimi stretávame v lete, v sezóne kúpania sa vo verejných vodách – kúpaliská, plavárne, termálne kúpele. Liečbu infekcií riešim okrem antibiotík aj produktami na báze brusníc ako napr. Cys-Control, ale aj urologickými čajmi a odporúčam užívať aj probiotiká.

MUDr. Mária Kovaľová

Pediater, Spišská Nová Ves

Pacientov s infekciami močových ciest máme najčastejšie v predškolskom veku, čiže približne od 4 rokov. Mali sme aj prípady ochorení u detí do 1 roka. Najčastejším spúšťačom býva nesprávna hygiena (nepravidelne menené plienky), slabý pitný režim a tiež zápaly pošvy. Pomerne často sa infekty objavujú aj u obéznych dievčat. Najviac prípadov býva v letnom období a na jeseň, spojených hlavne s kúpaním či zmenou teplôt po lete. Svojim pacientom odporúčam hlavne dodržiavať pitný režim a piť urologické čaje. Úplne by som zakázala gély a vlhčené utierky na intímnu hygienu, najmä tie parfumované.

MUDr. Zora Szitásová

Pediater, Galanta

Prvých pacientov s problémami infekcií močových ciest máme už v dojčenskom veku, ale najčastejšie sú to práve dievčatá v adolescentnom veku, približne od 13 rokov. U menších detí od 3 do 10 rokov vznikajú problémy najviac kvôli nesprávnej hygiene genitálií a u pubertálnych dievčat je to prechladnutie, no najmä raný sexuálny život. Vysoká frekvencia výskytu problémov je na jar a jeseň, kedy zmeny teplôt a nesprávne oblečenie spôsobujú prechladnutia. Nakoľko je trendom pomerne vysoká rezistencia voči antibiotikám, my k antibiotickej liečbe odporúčame urologické čaje a výživové doplnky s brusnicami ako je napr. Cys-Control.

MUDr. Katarína Kočajdová

Gynekológ, Banská Bystrica

Pacientky so zápalom močových ciest, ktoré k nám chodia sú najčastejšie ženy vo veku 40-60 rokov, v období premenopauzy a menopauzy. Najviac ich chodí na jar po prvých otepleniach a cez leto. S antibiotikami im súčasne odporúčam dodržiavať preventívne návyky. Dostatočné množstvo tekutín, správna hygiena, užívanie probiotík a aj výživových doplnkov s brusnicami.

Cys-control® vrecká

Presná a účinná dávka

100% rastlinný pôvod účinných látok

Efektívne odstránenie baktérií E.Coli

Cys-control® kapsuly

Presná a účinná dávka

100% rastlinný pôvod účinných látok

Efektívne odstránenie baktérií E.Coli

Cys-control FORT®

Presná a účinná dávka

100% rastlinný pôvod účinných látok

Efektívne odstránenie baktérií E.Coli

© 2018 Vyrobilo WEBCENTRUM.SK